Antialerjik otel neden önemli

Kısa bile olsa geçireceğimiz ister iş ister turistik amaçla olsun gittiğimiz şehirde kalacağımız otelde rahat etmemiz herkes için çok önemli. Zaten kendi evimizin konfor koşullarından uzaklaşan ve yolculuk sebebi ile günlük yaşantımızdan daha fazla yorulduğumuz seyahat zamanlarımızda kendimizi daha konforlu hissetmemiz ve gelebilecek dış etkilerden maksimumda korunmamız çok daha önemli. Aksi taktirde bu yorgunluklara zayıf düşen bünyemiz ile hastalanmadan atlatmak biraz zor.

Bir de üzerine alerji veya astım gibi bir sorunumuz var ise antialerjik otel odası aramamız önem arzediyor.
Otellerde herkes girdiği odadaki şimdiye kadar yüzlerce kez kullanılmış halılardan tiksinmiştir.

Bir de üzerine ağır ve yoğun tekstil kullanılmış perdeler, her müşterinin yatağa girmek için yere attığı yatak üzerinde duran yastıklar eklenince otel odası bazen işkenceye dönüşür.

Yerdeki halıların ve odadaki tekstillerin tozlu, başkaları tarafından kullanılmış ve tam temizlenememiş olduğunu bilmek insana tiksinti verir. Ve o zamana kadar çıkmamış alerjiniz bile hemen belirir. Hele bir de astım hastasıysanız.

Bu sebeple otelimizde odalarda hiçbir halı bulunmamaktadır. Yerler hergün arapsabunu ile silinmekte ve alerjik hiçbir koku veya toza izin verilmemektedir.

Tüm yataklarımız antialerjik olup perde olarak tüm deliklerinin kolayca toz dolabildiği tül perdeyi tercih etmedik. Perde kumaşlarımız antialerjik olup nanoteknolojik toz tutmayan kumaşlardan üretilmiştir.
Ayrıca yastıklarımız bambudan yapılmış olup şuan teknolojisi en organik üründen yapılmıştır.
Yatak tekstillerimiz %100 pamuk olup antialerjiktir.

Bu kadar antialerjik ürünü barındıran Lavandula Butik Otel, belkide İstanbul’daki en iyi antialerjik oteldir. ​