Lavandula Çiftliği'nden Gelen Sağlık ve Lezzet

Otelimizde kullanılan tüm zeytinler Lavandula çiftliğinden gelmektedir . Toplam 2100 adet zeytin ağacı bulunan çiftliğimiz Kazdağlarının yamaçlarında bulunmaktadır. 250-400 rakımlarında bulunan Lavandula zeytin bahçeleri zeytinin en iyi ürün vereceği toprak ve konum özelliklerine sahiptir. Zeytin hasadının yeni bittiği bugünlerde toplanan zeytinler ile yeni sezonumuzda otelimizin yöresel kahvaltısında sunulmak üzere zeytinlerimizi yapmaktayız. Yeşil zeytinlerimiz çizilmekte , kırma zeytinlerimiz özenle kırılıp şişelenmekte , siyah zeytinlerimiz toprak testilerde tuzlanıp zamanını beklemekte...

Balıkesir Edremit zeytinyağının en iyi olduğu bölge kabul edilmektedir. Her yıl Türkiye’nin ve dünyanın  en prestijli ödüllerini toplayarak zeytinyağı kalitesini kanıtlamış bölgede yer almakta olan Lavandula zeytin bahçesi Lavandula çiftliğinin bir bölümünü oluşturmaktadır. 

Tamamen organik bir bahçe olan Lavandula zeytin bahçelerinden çıkan tüm ürünler Organik sertifikasına sahiptir. Hayvan gübresi haricinde başka bir gübre kullanmadığımız bahçemizden çıkan ürünler bu organik gübreler ile ayrı bir lezzet kazanmaktadır.

Lavandula butik otel zamanında ve yöresinden toplanmış ürünleri ile farkındalık sunar. Hem İstanbul şehir merkezinde bulunup hem de  bu kadar Anadolu’nun tüm yörelerinin birleştiği bir kahvaltı sunarak misafirlerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.